%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Siparişlerinizi Buradan Verebilirsiniz..

Kıraat İlminin Kur'an Tefsirindeki Yeri

Kıraat İlminin Kuran Tefsirindeki Yeri ve Mütevatir Kıraatların Yorum Farklılıklarına Etkisi İsmail Karaçam Marmara Üni İlahiyat Vakfı Yayınları 9789755480770 Tefsir Dini Kitaplar

117.00

Üretici Liste Fiyatı: 180.00

  • %35

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    2 Gün içinde Kargo

WhatsApp ile Sipariş
  • Paylaş
Bilindiği üzere Kuran ayetlerinin hepsi aynı açıklıkta değildir. Bazılarının kolayca anlaşılması yanında, bir kısımları üzerinde derin derin düşünmek ve hatta bir çeşit altyapı telakki edilecek bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Bundan dolayı Kuranda mevcut çeşitli sanatların, ilimlerin sırları ancak bunlara ait mukaddimeleri bilmeye bağlıdır.
Elinizdeki eserin birinci bölümünde tefsir ilmi hakkında genel bilgiler verilmiş, tefsir, tevil, terceme, meal... gibi terimler üzerinde durulmuş, tefsir ve çeşitleri hakkında bilgiler verilmiştir.
İkinci bölümde kıraat ilmi ve onunla ilgili genel bilgiler arzedilmiş, Kuran, kıraat, kurra, rivayet ve ravi, tarik, yedi harf... gibi konular hakkında mümkün mertebe bilgi verilmeğe çalışılmış, sıhhatleri yönünden kıraatlar incelenmiş, şartlarıyla birlikte mütevatir kıraatlar diğerlerinden tefrik edilmiş, geçirdiği safhalarıyla birlikte tarihçesi, konu ile ilgili mühim eserler ve bu ilmin mümessili olan imamların kısa tanıtımı ile bu bölüme son verilmiştir.
Üçüncü bölüm bu çalışmanın esas hedefini teşkil eden kısımdır. Bu bölümde kıraat ihtilafları, kıraatların fayda ve görevleri, kıraatların tefsirdeki yeri ve kıraat farklılıklarına önem veren bazı tefsr1erden örnekler, Kuran tefsirinde kıraatların ve kıraat ilminin önemi ve bazı Kuran sürelerinden çeşitli kıraat ve yorumlara ait örnekler üzerinde durulmuş ve sonuçlarla da çalışma bitirilmiştir
Sayfa sayısı: 248
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9789755480770
Son güncelleme: 08.09.2023