%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Dua

90.00

Üretici Liste Fiyatı: 120.00

  • %25

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Ashabın büyükleri, tâbiîn ve tebe'-i tâbiîn, zikir, tesbih ve dualara büyük önem vermişlerdir. Son zamanlarda bu vazife terk edilmektedir yahud da unutulmaktadır. Mesela ayet ve hadiste varîd olan, özellikle ashâb-ı kirâm tarafından ehemmiyetle zabtedilip bildirilen dualar terk edilmekte, ha bire karınca duası, kadah duası, elli ikinci gece duası, bilmem ne duası... ne duası... diye bid'at olarak vasiyetnâme gibi esassız, semeresiz, sun'î dualarla meğul olunmaktadır. Bu ise vakti boşa harcamaktan başka hiçbirşey değildir.

Bu nadide eserde ayet-i kerîme ve hadîs-i şeriflerde yer almayan hiçbir dua nakledilmemiştir; tamamen nasslarda varîd olan dualar bildirilmiştir. Eserde yazılı salavât-ı şerîfelerin ise büyük çoğunluğu, tasviye-i Nebeviyye veya ashab ve tabiîn tarafından tesbit edilmiş yahud bildirilmiş olanlardır.

Eserde vakitlere, olaylara tâbi' olup olmayan dualar veciz bir dille tercüme edilmiş olup, ayrıca Arabca metinlerin öğrenilmesinde yardımcı olsun diye dualar latin alfabesi ile de yazılmıştır. Eserde duaların tercümelerine hassaten önem verilmiştir. Bu nokta, Rasûl-u Muhterem sallallâhu aleyhi ve sellem'in Allah Teâlâ'ya hangi duygularla ve nasıl cümlelerle yakardığının anlaşılması için son derece faydalıdır.

Eserde namazın içinde, haricinde okunacak dualar, Hâlidiyye, Müceddidiyye ve Kâdirîlerin bütün kollarıyla ilk ve orta dersleri, vird çekme usulleri hikmetleriyle birlikte ifade edilmiştir.

Eserde Müslümanın hayatı boyunca karşılaşacağı her darlığa aid çıkış yollarının, kuvvetli sığınak dualarının, tecrübe edilmiş sahih nakillerle aktarıldığını görecek ve eserde yazılmış olan duaları okurken, dualarınıza müellifi hürmet ve mehabbetle ortak edeceksiniz.
Sayfa sayısı: 456
Boyut: 13x19 cm.
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 15.01.2022