İslama Dair Notlar

%42 İNDİRİM
14.50 TL
Liste fiyati 25.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Abdulhalik Ustaosmanoğlu

Rabbani Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 176
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786056652738
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 09.10.2021

İslama Dair Notlar AÇIKLAMASI

İçinde yaşadığımız 21. Yüzyılda, Müslümanların tâbi olması gereken kaidelerin İslâm dışı unsurlar tarafından belirlenir hale gelmesi neticesinde; mukaddes değerleri farklılaşan, fikirleri tamamen değişen, Kur'àn ve Sünnet ekseninden uzaklaşan ve İslami yaşama noktasındaki hassasiyetleri yok olma seviyesine gelen Müslümanların sayısı her geçen gün giderek artmaktadır.
Bu gayr-i İslami hayat tarzinin yaygınlaşmasıyla birlikte Müslümanlar , İslam dini üzerinde yüzyıllar evvelinden tasarlanan ve hayata geçirilen karanlik planlar ile öz değerlerinden koparilmiş, şanlı tarihine ve ecdadına sövdürülmüş, tabii olarak da Müslümanlarin İslamdan uzaklaşmaları ve dünyaya ifrat derecesinde meyilleri söz konusu olmuştur.
Aziz gençleri ve muhterem yaşlıları ile bütün Müslümanlar, İslâmın dünyada yeniden hüküm sürmesi için Kur'an - ı Kerim'in buyurduğu emirlere tabi olup ve Sünnet-i Seniyye'ye sımsıkı yapışarak hayatlarinı ihya etmelidirler. Bu da, ancak ve ancak her Müslümanin fert olarak İslam'ı en güzel surette öğrenmesi , yaşamaya ve yaşatmaya çalışması ile mümkündür.
Elinizde bulunan bu eser de yukarıda bahsettigimiz tehlikeleri bertaraf etmek ve zikredilen amaçları gerçekleştirmek için muhtelif zamanlarda farklı konular hakkında tutulan şahsi notların derlenmesi ile meydana gelmiş olmakla birlikte, Kur'àn ve Sünnet'in gösterdigi yola davet amacıyla yazalmıştır.
Seri halinde olması amaçlanarak başlatılan " İslam'a Dair Notlar'ın, birinci cildinde emeği geçen Serdar Savaş kardeşime teşekkür ediyor, okuyan kardeşlerimin istifade etmesini ve Müslümanların ihyasına vesile olmasını Cenab-i Haktan niyaz ediyorum.
Abdulhålik Ustaosmanoğlu
İslama Dair Notlar hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER