%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
800 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Edeple Varış Lütufla Dönüş

Edeple Varış Lütufla Dönüş İsmail Çetin Dilara Yayınları 9786055434083 Ahlak Dini Kitaplar

300.00

Üretici Liste Fiyatı: 400.00

 • %25

  İNDİRİM

 • Hızlı Kargo

  1 Gün içinde Kargo

 • Paylaş
Eser kurtuluş yollarını beyan eder; bir hikmet pınarıdır. Ruhların tedavisinde vârid olan reçeteleri ihtivâ eder; bir şifâ kitabıdır. Akla, kalbe, ruha ayrı ayrı lezzetler verir, teşhis ve tedavide emsâlsiz latîfeler ve nazik nükteler taşır; bir irşâd kitabıdır.

Ğafleti bertaraf ile edeb burağına binip lütuf tecellîsine ulaşmak için rehber bir eserdir. Nefsten haber verir, ruha ölçüdür, latîfeleri bildirir, şeyh__mürid ilişkisinin hakîkâtinden bahseder; bereket kitabıdır. Zikrin faziletini Biiznillâhi Teâlâ beyan eder; zikir kitabıdır.

Aklın sınırına kadar zeka ile ve kalbin derinliğine de takvâ ile maksadları bildiren sır kitabıdır. Bedenin, ruhun, nefsin terbiyelerini izah eden, dimağı menfî tesirlerden arındıran, nefsi tezkiye eden, ruha sefa, devâ kitabıdır.

Baş tacı Şâzelî, Nakşibendî ve Kâdirî tarîkatleri imamlarından alınan el kitabıdır.

Bu eser Bârî Teâlâ'ya varıp dilekte bulunmayı ve sermaye alıp memnuniyetle dönmeyi arzulayan zevâta kılavuzluk yapar.

Eser, tashîh-i itikaddan hemen sonra murâkabe şubeleri, ihsan makamı, mürşide intisab ve kemâlatı elde etme yolları, hâkikî tevbenin beyanı ve tevbe makamının temhidleri, istikamet makamı ve istikamet makamında başarılı olma yolları, tehzîb makamı, takrîb makamı, sülûkun edebi, kalbî şubeler, hâkîkatlere kavuşma yolları, sohbetin şartları, talim ve mehebbet, rabıta ve keyfiyeti, hatme, teveccüh, vukûf-i kalbî ve zikretme, kemâlata kavuşma usûlü, latîfelerin aslı, murâkebe yolu, ğavs murâkebesi gibi konusuna giren her hususu Biiznillah bidâyetten nihayete kadar izah etmiş, meselelerini bildirmiş ve okuyanını samimiyet ve teslimiyeti mikdarınca irşâd etmeyi vazife addetmiştir.

Her harfi altınla yazılmaya lâyık, sırlar ve hikmetlerle dolu, mürşidsiz dahi yol gösterebilecek bu eser, bin dört yüz yıllık İslam izzet ve şerefinin asrımıza mirasıdır.

Bu iş gönül işidir diyenler; bu eseri okumadıysanız dikkat!..

Edeble Varış Lütufla Dönüş - Dilara Yayınları - İsmail Çetin
Sayfa sayısı: 360
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786055434083
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 24.02.2024

 • İsimsiz

  İsmail Çetin hocamızdan Allah cc gani gani rahmet eylesin bu eserinden de bizleri en cami şekilde istifade etmeyi nasip etsin inş

  22.01.2021 06:52:46