Arapça Yazıyorum Seti 4 Kitap

%31 İNDİRİM
55.20 TL
Üretici Liste Fiyatı 80.00₺
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

M. Alp Çavuşoğlu

Müslim Çocuk Yayınları

Puan Ver:
Boyut: 19 x 27
ISBN: MÇYAZIYORUM
Kağıt kalitesi: 1.Hamur Kağıt
Son güncelleme: 01.09.2022

Arapça Yazıyorum Seti 4 Kitap AÇIKLAMASI

Kıymetli anne babalar çocuklar artık başta Kuranı-ı Kerim olmak üzere Arapçayı yazabilecek. Bu set Arapça yazmayı hem sevdirecek hem de öğretecek. Önce harflerin yalın hali yani tek harf, sonra iki harf daha sonra üç harf birleşimi ve en sonunda hadisleri yazdırarak öğretiyoruz. Çocukların mahrum bırakılamayacağı sevimli bir eser.

1. Kitap Hakkında
Elinizdeki kitap evvela çizgi çalışmalarıyla Arapçayı sağdan sola doğru yazmaya hazırlar. Sonra öğrenilecek harfi çizgi ve boyamalarla kolaydan zora doğru yazmayı öğretir. Arap alfabesindeki harfler kelimedeki yerlerine göre farklılıklar gösterdiğinden bizde her durumu ayrı bir kitapta ele alacağız. Bundan dolayı birinci kitabımız harflerin yalın yazılışlarını içerir.

2. Kitap Hakkında
Bu kitapta harflerin baştaki ve sondaki yazılışlarını göreceğiz. Evvela kitabın başındaki yönergeli alıştırmalarla harflerin baştaki ve sondaki yazılışlarını öğrenip sonrasında harflere geçiş yapacağız.

3. Kitap Hakkında
Daha önce gördüğümüz harflerin yalın, baştaki ve sondaki yazılışlarına bu kitapla beraber ortadaki yazılışını da ekleyeceğiz. Ayrıca harflerin tüm yazılışlarını öğrendiğimizden kelimeye geçiş yapacağız.

4. Kitap hakkında
Harflerin kelime içindeki yazılışlarını ve kelime çalışmalarını tamamladıktan sonra şimdi sıra cümle oluşturmaya ve ardından harekesiz yazmaya geldi. Sadece cümle oluşturmayacağız yazımızı da pekiştireceğiz. 1. Bölüm bütün harflerin tatbiki 2. Bölüm ise 40 hadisi harekesiz yazmaktır. Ayrıca hadisleri yazarken kutucuktaki yardımcı çizgilerde yavaş yavaş eksiltilmiştir. Dikkatli bir çalışma ile hadisleri de ezberleyebiliriz.
Arapça Yazıyorum Seti 4 Kitap hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER