Ayak Sesleri Arapça Roman

%30 İNDİRİM
77.70 TL
Üretici Liste Fiyatı 111.00₺
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

Kollektif

Cantaş Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 215
Boyut: 14 x 19
ISBN: 9786059645676
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 16.08.2022

Ayak Sesleri Arapça Roman AÇIKLAMASI

Bugüne kadar yazdığı 16 eserle İslam dünyasında 5 ödül almış olan Suriyeli başarılı edebiyatçı yazar Ebtisam Şakuş, bu romanda bizlere Suriye'de yaşanagelen zulüm ve tutuşan devrim ateşini anlatmakta, ardından bir halkın büyüğünden küçüğüne tarihte eşine az rastlanır surette yaşadığı bir trajediyi gözler önüne sermektedir.
Bu kitap için roman kapaklarına klasik yazılan 'Gerçek bir hikayeden alıntıdır' yerine 'Günümüüzn modern (!) dünyasında yaşanan milyonlarca gerçek hikayeden sadece bir tanesi' sloganı tercih edilmiştir.
Hem orjinal Arapçası hem de çeviri Türkçe olarak Arapça dili öğretimine gönül vermiş Cantaş Yayınları tarafından basıma sunulan eserde, temel hedef Arapça bilgisini bir ileri düzeye taşımayı hedeflediği gibi aynı zamnada kitap bnize Müslümanlık ve kardeşlik bilincimizi sorgulama ve komşumuz olan topraklarda yaşanan trajedij soykırıma empatiyle yaklaşma imkanı sunuyor.
Çevirmenden not: Çeviri esnasından kelime kelime bire bir çeviri yaparak ana metindeki Arapça zevki seliminin romanın dilinde egemen olmasını bir nebze engellemeye çalıştık. Bu bağlamda bazı deyimler Türkçe'deki en yakın karşılığı ile değiştirilirken, bazı Arapça isimleri Türkçe'nin damak tadına uygun isimlere uyarladık.
Ayak Sesleri Arapça Roman hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER