Tefsiri Kebir 23 Cilt Şamua Tk

Bedava Kargo
%50 İNDİRİM
650.00 TL
Liste fiyati 1300.00TL
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Fahruddin Er-Râzi

Huzur Yayın Dağıtım

Puan Ver:
ISBN: 9789758666507
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 19.05.2019

Tefsiri Kebir 23 Cilt Şamua Tk AÇIKLAMASI

Müslümanların, 1400 yıllık süre içerisinde meydana getirdikleri ilim ve kültür birikimi, bir köşeye itilip kendi haline terkedildiği takdirde; hem günümüz insanının bu birikimden istifadesi oldukça zorlaştırılmış, hem de ilim ve kültürümüzü sıhhatli bir zemine ve sağlam bir temele oturtmamış oluruz.

Biz, Fahruddîn Râzi gibi asırları kucaklayan, tefsir alimleri içerisinde seçkinliği ve önderliği ittifakla kabul edilerek kendisine İmamü'l-Müfessirîn (tefsîrcilerin imamı, önderi) ve Mefâtihu'l-Gayb adlı eserine de Tefsîru'l-Kebir (tefsirlerin büyüğü) ünvanı verilen bir alimin, Kur'an-ı Kerim-i nasıl anladığı ve nasıl yorumladığını günümüz ilim ve kültür çevresinin istifadesine sunmayı bir görev bildik.

İmam Fahruddin Râzî elde ettiği değerli mirası, diğer birçok eserinin yanısıra, bilhassa muazzam tefsirinde bizlerle paylaşmayı arzu etti. Ondan sonra gelen birçok İslâm alimi ve Müslüman gerçekten bu mirastan paylarını bol bol almışlar ama o tükenmemiş, bizlere de kalmış ve bizden sonrakilerin istifadesine âmâde olmaya devam edecektir. Çünkü o, içine dalınmadan tam farkına varılamayan bir derya gibidir.
Tefsiri Kebir 23 Cilt Şamua Tk hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER