Söz Dinlemeyen Yelkenli

%25 İNDİRİM
4.50 TL
Liste fiyati 6.00TL
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Nurşen Şirin

Timaş Çocuk Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 16 sayfa
Boyut: 20x26 cm
ISBN: 9799752633376
Kağıt kalitesi: Kuşe Kağıt
Son güncelleme: 31.05.2020

Söz Dinlemeyen Yelkenli AÇIKLAMASI

Masalın Teması: Danışmak, başkalarının düşüncelerine kıymet vermek, yardımseverlik, deniz taşıtları. Çocuklara Kazandıracağı Kavramlar: Eski-yeni, özgür-tutsak, uzak–yakın, uzun–kısa ÇOKLU ZEKÂ KURAMINA GÖRE MASALIN GELİŞTİRDİĞİ ZEKÂ ALANLARI:
Kişisel (İçsel) Zekâ: ‘Söz Dinlemeyen Yelkenli” başkalarının fikirlerine kıymet verme ve grup olarak hareket etme şuurunu destekleyen anlatımıyla kişisel içsel zekâyı geliştirir.
Doğa Zekâsı: Masalın kurgusu doğaa geçmektedir. Masal, çocuklara deniz ve deniz taşıtları hakkında bilgiler vererek doğa zekâsının gelişimini destekler.
Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Masalın temasını oluşturan, danışıklı hareket etme, birbirlerinin fikirlerine kıymet verme, sosyal hayattaki uyumu destekler. Masal bu yönüyle soysal zekâyı geliştirir. Sosyal zekâsı gelişen bireyler sosyal hayatta başarılı bireyler olurlar.
Görsel ve mekânsal Zekâ: Masal, ortamı ve kahramanlarıyla zengin görsel öğeler içermektedir. Bu yönüyle masal, görsel ve mekânsal zekâyı destekler.
Sözel ve dilsel Zekâ: Masalda geçen cümleler ve kelimeler çocukların kelime hazinesini zenginleştirecek niteliktedir. Bu özelliğiyle masal, sözel ve dilsel zekâyı geliştirir.

Çoklu zekâ kuramına göre 1000 çocuk üzerinde sınanarak 4-8 yaş grubu için Çocuk Gelişim Uzmanı Nurşen Şirin tarafından hazırlanmıştır.
Söz Dinlemeyen Yelkenli hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER