Siyer Atlası

%40 İNDİRİM
54.00 TL
Liste fiyati 90.00TL
2 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Muhammed Emin Yıldırım

Sami B. Abdullah el Mağlus

Siyer Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 440
Boyut: 20 x 28
ISBN: 9786058711006
Kağıt kalitesi: Kuşe Kağıt
Son güncelleme: 25.08.2019

Siyer Atlası AÇIKLAMASI

Yayıncılıkta yeni bir ses olmaya gayret eden Siyer Yayınları Muhammed Emin Yıldırım hocanın kaleme aldığı Türkiyede ve dünyada tek olan Hz. Peygamberin (s.a.s) Albümü adlı eserden sonra yine sahasında ilk olacak bir eseri okuyucularına ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.
Türkçemize kazandırılmış en önemli eserlerden olacak olan SİYER ATLASI adlı eser Siyer yayınlarının yayın kurulu tarafından büyük bir emek ve uğraşı ile hazırlandı.
Bu eser Suudiarabistanda basılmış yazarı ise Sami b. Abdullah b. Ahmet el MEĞLUS. Eserde tarihi hadiselerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak haritalar kullanılarak mübarek Nebevi sirete hizmet etmek amaçlanmıştır. Siyer talebelerinin ve ilim erbabının Hz. Peygamberin hayatını doğru bir şekilde anlama ve idrak etme çabaları için elzem olan hususları kolay bir şekilde zihinlere yerleştirmeleri babında hazırlanmış mükemmel bir eser. İstifadenin kolay olabilmesi için haritala, resimler, grafikler kullanılmış sahasında önemli bir eser.
Eserimiz Muhammed Emin Yıldırım hocamızın notlandırmasıyla daha bir anlaşılır olması sağlanmıştır.
SİYER ATLASI sekiz bölümden oluşuyor. Kısaca bu bölümlerde şu konular işlenmektedir.
Arap yarımadası hakkında genel bilgiler, bu yarımadanın sakinleri, Hz. Peygamber döneminde hicazdaki önemli kültür merkezleri, Peygamber öncesi arap yarımadası, Hz. Peygamberin doğumundan hicrete kadar olan Mekke dönemi, İslam devletinin kuruluşundan Peygamberimizin vefatına kadar olan Medine dönemi, Hz. Peygamberin siretinin özel yönleri ve son olarak Siyer kronolojisini içermektedir.

9786058711006
Siyer Atlası Muhammed Emin Yıldırım Sami Bin Abdullah El Mağlus 9786058711006
Siyer Atlası hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER