%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Menkıbelerle İslam Meşhurları 4 Cilt

Menkıbelerle İslam Meşhurları 4 Cilt Süleyman Kuku, A.Faruk Meyan Çeşme Kitap 9786057006462 Biyografi Dini Kitaplar

350.00

Üretici Liste Fiyatı: 500.00

  • %30

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
Menkıbelerle İslam Meşhurları 4 Cilt Takım

Menkıbelerle İslam Meşhurlarını, diğer alışılmış ansiklopedilerden ayrı bir şekilde yazdık. Sadece ansiklopedik bilgi değil, isminden de anlaşılacağı üzere menkıbelerle süsledik. Her biri hayât düstûru olan kıymetli sözlerle bezedik. Mu’cize ve kerâmetlerle güzel kokusunu arttırdık. Bir boşluğu bununla kapatmış olduk. Çok kitaba mürâcât ettik. Çok çalıştık, çok yorulduk. Okuyup istifâde edenleri görmek, dinlenmemize yeter. Çünkü işsiz boş oturmak, dinlenmek değil, tembelliktir.

Birkaç senedir bu eser üzerinde çalışıyoruz. Çok kitab okumak, cildlerle büyük eserleri taramak, tercîh yapmak, uslûb ve usûl hatâları yapmamak, hürmeti muhâfaza etmek ve mümkün mertebe memleketimiz, milletimiz hakkında söz etmek, fâide sağlamayan kişileri ayırmak, yüz seneden beri çok kitab yazıldığı için, tercîhi öncesi için kullanmak gibi dikkati gerektiren husûsları hep göz önünde bulundurduk. Başvurduğumuz kitablardan bir kısmının ismini örnek olması için, önsözden sonra alfabetik sıra ile yazdık. Arabca, Farsça, Osmanlıca ve Türkçe kitablardan terceme ettik. Şiirleri de imkân dâhilinde şiir olarak çevirdik.

Kısaca Peygamberleri, Eshâb-ı kirâmı, âlimleri, velîleri, devlet adamlarını, kahramanları ve bunların güzel menkıbe ve sözlerini bildirmeye çalıştık. Bu arada akıl üstü bilgi ve inançları, akılla çözmeye kalkışıp sapıtanları, bilerek veya bilmeyerek dinin ahkâmına, milletin bütünlüğüne zarar verenleri, ibret-i âlem için az da olsa teşhîr eyledik. Îsâ aleyhisselâma: “Bu güzel ahlâkı nasıl edindin?” dediklerinde: “Kötülerin kötülüklerini görüp yapmamakla” cevâbını vermiştir.

Eser, insan ve târihle iç içe olduğundan ibret ve örnek alınacak çok hâdise, rûh ve gönülleri okşayacak manâlı ve tesirli hal ve sözlerle doludur.

Üç bin civârında meşhûrdan söz ettik. Kiminden uzun kiminden kısa. İslâm târihinde kendisinden söz edilecek meşhurlar değil iki üç bin, iki milyon da yazılsa yine bitmez. Azdan çoğa işâret vardır, bir damla su denizi hatırlatabilir düşüncesiyle bu kadarla yetindik.

Cenab-ı Hak’tan, bu eseri, milletimize fâideli kılmasını duâ ederiz. Doğru ve iyiler Hak’tan, yanlış ve kusurlar bizdendir.

22 Temmuz 1982
1 Şevval 1402 Perşembe
Süleyman Kuku [A. Faruk Meyan]
Sayfa sayısı: 2176
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786057006462
Cilt Tipi: Ciltli (Sert Kapak)
Kağıt kalitesi: İvory Şamua
Son güncelleme: 23.11.2022