%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Masal Salıncağı

4.90

Üretici Liste Fiyatı: 7.00

  • %30

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Çocuklar! Yıldız Ninenin kurduğu Masal Salıncağı’nda yıldız kardeşlerinizle birlikte sallanırken bir ninni bir masal dinlemeye ne dersiniz?..
Masal Salıncağı, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 1994 yılında çocuk edebiyatı dalında ‘Yılın Yazarı’, Çocuk Edebiyatçıları ve Yayıncıları Birliği tarafından 2003 yılında ‘Yılın şairi’ seçilen Bestami Yazgan′ın çocuklara yeni armağanı.

Yazgan, şiirsel bir dille kaleme aldığı Masal Salıncağı’nda bir ninni söylüyor, bir masal anlatıyor... İlginç kurgusu, okuru masalın içine çeken tatlı mı tatlı üslubu ile Masal Salıncağı’nı çocukların çok sevecekleri umuyor, Çocuk Edebiyatı’na yepyeni bir eser armağan etmenin sevincini yaşıyoruz.

“Bir varmış, bir yokmuş. Yeryüzünde ne kadar çocuk varsa gökyüzünde o kadar yıldız varmış. Yalnız bu yıldızlar çok yaramazmış. Bütün gece boş durmaz, bir Aydede’nin yanına, bir Güneş Nine’nin yanına koşarlarmış. Sabah olup uyuma vakti geldiğinde yatmazlarmış.
Yıldız anneler bakmışlar ki bunları uyutmak mümkün değil; Yıldız Nine’ye gidip, “Halimiz perişan Yıldız Nine! Bize bir çare.” demişler.
Yıldız Nine, çocukları dizine yatırıp sallamış; fakat çocuklar uyumamışlar. Beşiğe koyup sallamış; afacanlar gözlerini bile yummamışlar. En sonunda ışıktan bir masal salıncağı kurmuş, çocukları koymuş içine. Yine uyumamışlar. En küçük yıldız mızmızlanmış: “Bize ninni söylemezsen uyumayız.” demiş.
Diğer yıldızlar hep bir ağızdan, “Önce ninni, sonra masal isteriz.” demişler…
Yıldız Nine onları kıramamış. Her gün bir yıldızı koymuş salıncağa, ona ninni söyleyip masal anlatmış. Yıldız Nine’yi dinleyen diğer yıldız çocuklar da mışıl mışıl uyumuşlar...”
Sayfa sayısı: 128 sayfa
Boyut: 15x21 cm
ISBN: 9789752636705
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 20.04.2018