%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mahmud Efendi Hazretlerinin Mektupları 2

Mahmud Efendi Hazretlerinin Mektupları 2 Mahmud Ustaosmanoğlu Ahıska Yayınevi 9786054905799 Biyografi Dini Kitaplar Mektubatı Mahmudiyye

89.60

Üretici Liste Fiyatı: 160.00

  • %44

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    Aynı gün içinde kargo

  • Paylaş
Mektubatı Mahmudiyye - Efendi Hazretleri'nin Mektupları

İnsanın tek sahibi ve maliki, eşsiz dostu ve sevgilisi Cenab-ı Hakk'a, bizlere verdiği nimetler adedince hamd ve senalar olsun.

Salat ve selam, her türlü ihtiram, Hakk Tealâ'nın '' Ben insanın sırrıyım, insan da benim en büyük sırrımdır'' diye işaret buyurduğu insanın ta kendisi olan, Mevla'nın kölesi, Firdevs'in efendisi, Makam-ı Mahmud'un varisi Rasûlüllah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) ile Âl ve Ashab'ının üzerine olsun. AMİN !

Allah'ı (Celle Celaluhu) seven, onun kullarını da sever. Allah'ın (Celle Celaluhu) kullarını seven, onların hidayeti ve ebedi kurtuluşu için çalışır. Kur'an-ı Kerim'den başka hiçbir şeyle uğraşmamakla nimetlendirildiğim hayatımda, büyüklerimden ve hocalarımdan öğrendiklerimi her vakit başarıyla paylaşmaya gayret göstermişimdir. Sesimin ulaştığı yere sözle, ulaşamadığına da mektuplar göndererek ifade-i meramda bulunmuştum. Zaman her şeyi maziye çevirse de, bir tek, kitaba hüküm geçiremezmiş. Bu hakikatin tecellisi olarak dün yazdıklarımın bugün eskimeden derlenip toplanıp gün yüzüne çıkması ve istifadeye sunulması beni fazlasıyla mesrur etmiştir. Gayret-i Diniyyemin satırlara dökülmüş hali olan bu mektupların, Allah'ımın (Celle Celaluhu) kullarına faideli olmasını dilerken, bütün dostlarımdan hüsn-i hatimem için dua isteyerek hepsini Allah Tealâ'ya emanet ederim.

Mahmud USTAOSMANOĞLUYAPILAN ÇALIŞMALAR

Efendi Hazretlerimizin mektup gönderdiği şahıslar tespit edilerek, ellerinde bulunan mektupların asılları bir araya getirildi.
Mikrofilmlere alındıktan sonra okunması güç olanlar teker teker çözümlendi.
Bütün mektuplar Osmanlıca asıllarından hem latince hem de Osmanlıca olarak yeniden dizildi.
Birden fazla kişiye gönderilen mektuplarda tekrara gidilmeden yalnızca gönderilen şahısların isimleri zikredildi.
Efendi Hazretlerimiz, kendilerine göre, mektup içerisinde yazdığı ayet ve hadislerin meallerini bazen toplu mana olarak vermiş, bazen kırık mana olarak vermiş, bazen de şahsın meale ihtiyaç duymaması sebebi ile tercümelerini yazmamıştır. Bu ayet ve hadiler tahkik edilerek dipnotta beyan edildi.
Dipnotlar hem osmanlıca hem de latince olarak ayrı ayrı belirtildi.
Mektuplarda geçen hadislerin kaynak bilgileri beyan edildi. Hadi-s şeriflerin sadece bir kısmına temas edilen yerlede hadis metninin tamamı dipnotta gösterildi.
Mektup gönderilen şahıslar ile mektup içerisinde geçen şahısların ulaşabildiklerimizin hal tercemeleri kitabın sonunda '' Terceme-i Hal'' başlığı altında toplandı.

Muvaffakiyet Allah'tan...
Sayfa sayısı: 400
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786054905799
Kağıt kalitesi: İvory Şamua
Son güncelleme: 30.12.2022