Kur′an′da Kim Kimdir

%35 İNDİRİM
7.15 TL
Liste fiyati 11.00TL
WhatsApp ile Sipariş
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

Abdulkadir Süphandağı

Timaş Çocuk Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 400 sayfa
Boyut: 13,5x19,5 cm
ISBN: 9789752636286
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 18.04.2018

Kur′an′da Kim Kimdir AÇIKLAMASI

Başta peygamberler olmak üzere, onların aile bireyleri, onlara karşı çıkanlar veya destek olanlar; peygamberlerin hitap ettikleri toplumlar, yaşadıkları yerler; doğru yolda olan din bağlıları veya sapkın din grupları; belli bir kavme ve yere mensup olanlar, melekler ve Kuran’ın övdüğü veya yerdiği diğer insanlar ve guruplar…
Kuranı Kerim’de bazıları hakkında oldukça geniş açıklamalar bulurken, bazılarına sadece işaret ediiğini gördüğümüz isimler, kelimeler, kavramlar hakkındaki açıklayıcı bilgiler, rahat ve akıcı bir üslupla bir araya getirildi. Hadisler ve güvenilir kaynaklarda verilen bilgilerle zenginleştirilerek ihtimamlı bir eserde yer aldı.
Kuranda Kim Kimdir? Hüseyin Kerim Ece ve Abdülkadir Sübhandağı’nın özverili ve titiz çalışmaları ile ortaya çıktı. Akademik dilden uzak, her kesimden okuyucunun rahat okuyabileceği bir üslubla hazırlandı.
Eserde, Kuranda zikredilen ve her biri farklı bir mesaj ve ders içeren kıssaların güvenilir kaynaklara dayandırılan anlatımları, Kuran’ın mesajına, verdiği şuura ve zihniyet inşasına dikkat çekilerek verilmekte. Ayetlerin satır aralarında okunan ilahî manâ ve hikmetler, hadislerde açıklanan ayrıntılar, tefsir kaynaklarındaki yorumlar çerçevesinde ele alınmaktadır.
Kuran, Hadis ve tefsir kaynakları ışığında alfabetik olarak tanıtılan her bir madde için, sonuna eklenen kaynaklar ele alınan konuda fikir vermekte. Kitabın sonunda yer alan bibliyografya ise daha geniş çalışmalar için okuyucunun istifadesine sunulmaktadır.
Kur′an′da Kim Kimdir hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER