%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Hazret ve Şahı Hazne

Hazret ve Şahı Hazne Semerkand Yayınları Şeyh Alâeddin Haznevî

24.50

Üretici Liste Fiyatı: 35.00

  • %30

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

  • Paylaş
HAZRET VE ŞAH-I HAZNE [k.s] HAYAT VE MENKIBELERİ

Alemlerin Rabbi olan Allah Teâlâ’ya hamd, Habibi Hz. Muhammed Mustafa’ya [sallallahu aleyhi vesellem] ve Onun âl ve ashabına sonsuz salât ve selâm ederiz.

Rabbimize hamdolsun ki Semerkand Yayınevi olarak yeni bir eserle daha karşınızdayız. Elinizdeki eser Silsile-i Zeheb diye nitelendirilen altın silsilenin iki kıymetli şahsiyeti olan (Şeyh Hazret) Muhammed Diyâüddin [kuddise sırruhû] ile (Şah-ı Hazne) Ahmed Haznevî’nin [kuddise sırruhû] değerli menkıbelerinden bir kesiti oluşturuyor.

Ahmed Haznevî’nin [kuddise sırruhû] oğlu Şeyh Alâeddin Haznevî tarafından derlenip kaleme alınan bu değerli eser Şeyh Hazret ve Şah-ı Hazne’nin [kaddesallahu esrarahüm] hayatlarından önemli anekdotlar içeriyor.

Yayınevimiz tarafından Arapça aslından Türkçe’ye çevrilen bu kitabı okurken, tasavvuf büyüklerinin kutlu dünyasına misafir olacak, hayret dolu yaşamlarına bir kez daha şahitlik edeceksiniz.

Umarız elinizdeki çalışma, bu büyüklerin zaman içerisinde unutulan menkıbelerinin tekrar hatırlanmasına bir nebze olsun katkı sağlar ve yollarını yol edinen sufilerin onların yaşamlarından örnek almalarına vesile olur…

Muvaffakiyet Allah’tandır.
Sayfa sayısı: 112
Boyut: 13,5 x 21 cm.
ISBN: 9786054565207
Son güncelleme: 15.11.2022