%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
600 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

HAC Yapmak İstiyorum

Senin rızan için Hac Yapmak İstiyorum Mehmet Talu

70.00

Üretici Liste Fiyatı: 100.00

  • %30

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler olsun ki, görevli olarak birçok kere hacca, umreye gitmek nasip oldu. Bu vesile ile hacı adaylarımızın karşılaştıkları ve çektikleri sıkıntıları, yaptıkları hataları yakînen müşahede ettik. Nafile sa’y yapanları, sünneti işleyeceğim derken haram işleyenleri ve farzı, vacibi terk edip bid’atleri farz telakki edenleri çok gördük. İşte bu durum, memleketten çıkıldığı andan itibaren uygulamaya yönelik olarak nerede ne yapılacağını adım adım anlatan bir Hac Rehberine ihtiyacı ortaya çıkarmıştır.


Elinizdeki bu kitap, söz konusu ihtiyacı karşılamak ve mebrûr bir hac yapmak isteyenlere, rehber olması maksadıyla hazırlanmıştır. Bu kitapta sadece HAC ile alakalı konulara yer verilmiştir. İstifadesi kolay olsun diye, hacla ilgili olmayan hususlara temas edilmemiştir. Çünkü yaygın olan Hac-umre rehberlerinde, genellikle hac-umre ve diğer konular iç-içe işlendiğinden, pek istifade edilemediği görülmektedir.


Kitap, tamamen fıkıh kaynakları esas alınarak, Hac konusunda yazılmış, ulaşabildiğimiz eski-yeni bütün eserler gözden geçirilerek ve yapmış olduğumuz hac ve umrelerde yaşadığımız tecrübelere dayanılarak hazırlanmıştır. Konular işlenirken fıkhî görüşe dayanak teşkil eden bir kısım delillere imkân dahilinde yer verilmiş, çoğu kez âyet-i kerime ve hadîs-i şeriflerin metinleri yazılmıştır. Dipnotta istifade edilen kaynaklar verilmiştir.
Sayfa sayısı: 368
Boyut: 19 x 27
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 01.08.2023