%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Güzel Arapçam Seti 1.Seviye 4 Kitap

Güzel Arapçam Seti 1.Seviye 4 Kitap M. Alp Çavuşoğlu Müslim Çocuk Yayınları MÇGÜZELAR1 Eğitim - Öğretim Dini Kitaplar

80.40

Üretici Liste Fiyatı: 120.00

 • %33

  İNDİRİM

 • Hızlı Kargo

  Aynı gün içinde kargo

 • Paylaş
Çocuklarımız bu set ile Arapçayı çok sevecek. Arapça, Osmanlıca ve Türkçeden oluşan kelimeleri resimleriyle tanıtan, yazıyı doğru şekilde yazmayı öğreten mükemmel bir set. Arapçayı öğrenmek isteyen büyüklerin de faydalanacağı güzel bir çalışma.
Arapça bütün İslami ilimlerin anahtarıdır. Müslüman çocuğun Arapçası ne kadar kuvvetli olursa ileriki yıllarda murat ettiği herhangi ilim dalında da o kadar güçlü ve başarılı olur.

Ebul Hasan el Maverdi Hazretleri de çocuğa iyi derece Arapça öğretmenin ehemmiyetini şu şekilde açıklar: ‘Çocuk ilmi terbiye yaşına geldiğinde yapılacak şey Arapça ile birlikte Kuran-ı Kerim öğretimine başlamaktır. Çünkü Allah Teala kitabını Arap diliyle indirmiş, dinin hükümlerini o dille anlatmış, peygamberimizde sünnetini o dille tebliğ etmiştir.’

Bazı alimlerimiz çocuğun velisi üzerindeki haklarından birisi olarak çocuğa Arapça öğretilmesi gerektiğini belirtirler. Bizlerde çocuklara Arapçayı sevdirmek, velilere bu mesuliyette yardımcı olmak maksadıyla bu seti hazırladık.
Bu kitap yavrumuzun ilk Arapça kitabıdır. Kuran-ı Kerim’i okuyabilen her yaş çocuğun faydalanabileceği bir çalışmadır. Türkçe okumayı bilmeyen bir çocuk dahi Arapça kelimelerin altındaki Osmanlıca karşılıklar sayesinde kendisi dersini tekrar edebilecektir. Her konudan sonra hazırlanan bulmaca bilmece gibi çalışmalarla çocuğun heyecanlanması ve konunun pekişmesi hedeflenmiştir. Yavrumuz bu kitabı bitirdiğinde güncel hayatta en fazla kullanılan 400 kelime öğrenebilmekte ve Kuran okurken tanıdığı kelimelere rastlamakla mutluluk duymaktadır.

Kitabımız haftada 2 ders olarak düzenlendi. Birinci ders ana ders olup tamamen ezber üzerinedir. İkinci ders tekrar dersidir. Alıştırmalarla önceki ders pekiştirilir. Setin içerisine koyulan çalışma kitabı eve ait olup tekrara muvaffak olma hasebiyle hazırlanmıştır.

‘İlim av ise yazmak o avın bağıdır’ sözü mucibince gerek silik yazı üzerinden geçme gerekse okları takip usulü hem dersin zihne yerleşmesi hem de çocuğun okuduğunu yazabilmeye alışması hedeflenmiştir.
Sayfa sayısı: 256
Boyut: 19 x 27
ISBN: MÇGÜZELAR1
Kağıt kalitesi: Kuşe Kağıt
Son güncelleme: 01.09.2022

 • İsimsiz

  Hazirlayanlardan emegi gecen herkesten allah razi olsun kizim her gun severek calismak istiyor

  10.03.2021 18:09:53