Evrensel Çağrı Kur'an-ı Kerim

%41 İNDİRİM
103.25 TL
Liste fiyati 175.00TL
WhatsApp ile Sipariş
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

Hamdi Döndüren

Çelik Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 1498
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9799759199448
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 05.08.2021

Evrensel Çağrı Kur'an-ı Kerim AÇIKLAMASI

Kur’an’ı harfi harfine başka dile çevirmek mümkün ol­sa bile, böyle bir çevirinin, anlam zenginliğini yansıtma­da yetersiz kalacağında şüphe yoktur. Çünkü, Kur’an’da, bütün sözcüklerin anlamı açık ve net olmadığı gibi, kimi sözcükler birden çok anlam taşır.

Bütün Kur’an âyetleri muhkem ve müteşabih diye iki­ye ayrılır. Muhkem sözcükler; hükme delâleti açık olan, te’vil, tahsis ve nesh’e ihtimali bulunmayan lafızlardır. Biz, mümkün olduğunca, yüce kitabımızın anlam zen­ginliğini aktarabilmek amacıyla, böyle bir çalışma yap­maya karar verdik. Toplumun her kesiminin kolay anla­ması için, sade bir üslup ve açık bir dil kullanmaya çalış­tık.

Ayetlerin nüzul sebebi, başka âyetlerle olan bağlantı­sı ve o âyetle ilgili hadisler, verilmeye çalışılmıştır. Diğer yandan ilgili âyetin dipnotunda; inanç, ibadetler, mua­meleler, ceza, kefaret vb. yüzlerce terim, ansiklopedik açıklamalı olarak mealimizde yer almıştır. Diğer yandan, Avrupa ülkeleriyle ilişkilerin giderek gelişmesi dikkate alınarak karşılaştırma amacıyla, yer yer Kitab-ı Mukad­des (K.K. kısaltması ile) bağlantıları kurulmuştur.

Böylece araştırıcı ve okuyucu için, pratik temel bilgi­leri de içeren rehber bir çalışma hedeflenmiştir. Baş ta­rafa eklenen, alfabetik, kapsamlı “karma konu, isim ve terim indeksi” ile mealden yararlanma kolaylaştırılmıştır. Fıkhî tefsirli ve ansiklopedik dipnotlu mealimizin, her branşta üniversite öğretim üyeleri ve öğrencilerine, müftü, vaiz, Kur’an kursu öğreticileri ile din bilgisi öğret­meni meslektaşlarımıza ve okumayı sevenlere, bir çeşit “Kur’an ilimleri Rehberi” vazifesi göreceğini umarız.
Evrensel Çağrı Kur'an-ı Kerim hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER