Davetçiyiz, Yargılayıcı Değil –İslâm Dünyasında İnanç Sorunları

%30 İNDİRİM
14.00 TL
Üretici Liste Fiyatı 20.00₺
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Hasan İsmâîl el-Hudaybî

İnkılab Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 374
Boyut: 13,5x21 cm.
ISBN: 9757560626
Son güncelleme: 18.05.2018

Davetçiyiz, Yargılayıcı Değil –İslâm Dünyasında İnanç Sorunları AÇIKLAMASI

Kitapta, İslâm dünyasında zaman zaman ortaya çıkan bazı görüşler incelenmektedir. Allah’ın Kitab’ı ve Rasulü’nün Sünnetine uyan görüşlerin alınması, bunun dışında kalanlara iltifat edilmemesi önerilmektedir. Yazarı Hasan el-Hudaybî, Mısır’daki Müslüman Kardeşler Teşkilâtı’nın Hasan el-Benna’dan sonraki genel başkanı-mürşididir. Dolayısıyla yazarın kişiliği ve vazifesi önerilerine ayrı bir önem katmaktadır.

Kitapta değinilen konular şunlardır: Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed (s.a.v.)'in Allah'ın kulu ve rasulü olduğuna şehadet etmenin anlamı. İlah, Rab, İbadet ve Din kelimeleri. Manalarını bilmediği halde Şehadet kelimesini söyleyenin Müslüman olmadığının söylemenin yanlışlığı. Ameli şart görmenin yanlışlığı.
Büyük günahlar ve küfür. Cuhûd, şirk, riddet ve nifak. Emir ve yasakları bilmeyenin hükmü, görevi, toplumun ona karşı görevi. Kanun koymak, düzenleme ve yasamalarda bulunmak. İkrah (zorlama) ve mükrehin (zorlanannın) hükmü. Akîde konusunda bilgisizlik ve hata. İtaat ve ittiba. Hakiki imamet. Tağutu reddetmek.
Davetçiyiz, Yargılayıcı Değil –İslâm Dünyasında İnanç Sorunları hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER