%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Siparişlerinizi Buradan Verebilirsiniz..

Cümle Kapısından Kalbe Girmek

Cümle Kapısından Kalbe Girmek Mustafa Uslu Erkam Yayınları 9786254400452 Dini Kitaplar

63.00

Üretici Liste Fiyatı: 90.00

  • %30

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    1 Gün içinde Kargo

WhatsApp ile Sipariş
  • Paylaş
Bir cümle; insanın duygusuna, düşüncesine yön verip hayatını güzelleştirir mi? Okuduysa, işittiyse, söz kalbine girdiyse, aklına ve mantığına uyduysa neden olmasın? Eğitimci-Yazar Mustafa Uslu, Cümle Kapısından Kalbe Girmek üst başlığıyla hazırladığı iki kitapla bu konuya açıklık getiriyor. Kitaplardan birincisi: Cümle Kapısından Kalbe Girmek / ÖLÇÜLER ve HİKMETLER
Oldukça geniş bir içeriğe sahip olan kitapta alfabetik olarak hazırlanmış çok sayıda konu başlığı altında iki binden fazla âyet, hadis ve İslam büyüklerinden özlü söz (hikmet) yer alıyor. Cümle Kapısından Kalbe Girmek / Ölçüler ve Hikmetler; insan olmanın en ayrıcı özelliği ahlakı ön plana çıkarıyor. İnsanın kendisine, ailesine, çevresine, insana ve insanlığa karşı maddi-manevi sorumluluklarını âyet, hadis ve hikmetlerin ışığında hatırlatarak bu sorumlulukların belirli kurallar doğrultusunda yerine getirilmesi gerektiğini ortaya koyuyor.
Özellikle Müslümanların görev ve sorumluluklarının Kur’an-ı Kerim’den âyetler ve Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.)’in hadisleri çerçevesinde tanzim edilmesi gerektiğinden hareketle itikat, ibadet ve muamelat gibi hususların yanında ahlaki konularda da bireysel hayatın, aile hayatının, sosyal hayatın, iş hayatının, insanlar arası ilişkilerin ve toplum hayatının tanzimine dair pek çok husus, "Âyet ve Hadislerden Ölçüler” bölümünde, ilgili konu başlıkları altında âyet ve hadislerle net bir şekilde açıklığa kavuşturulmuş.
Ayrıca yüz yıllardan beri başta dört halife olmak üzere, diğer İslam büyükleri tarafından Müslümanlara ve insanlığa iyilik, güzellik, doğruluk, dürüstlük, istikamet (sözün özü: güzel ahlakı) öğütleyen; hayata, görevlere, sorumluluklara, tutum ve davranışlara dair sayılamayacak kadar çok ve çeşitli hatırlatmalarda bulunan, insanların hem birey hem toplum olarak huzurlu bir hayat yaşamalarını hedefleyerek söylenen özlü sözler ise "İslam Büyüklerinden Hikmetler” bölümünde ve ilgili konu başlıkları altında verilmiş.
Kitapta; ahlak ve ahlak güzelliğinin öneminden, ticaret ahlakına; dünyalıklar ve dünya hayatından, iyilik ve yardımlaşmaya; insanlar arasındaki ilişkilerden, tutum ve davranışlara; insanın kendisine, ailesine, çevresine, içinde yaşadığı topluma, insanlığa, hatta tüm canlılara karşı görev ve sorumluluklarına dikkat çeken, yol gösteren "bireysel hayatın iyileştirilmesinde ve toplum düzeninin sağlanmasında önemli mihenk taşları olan” pek çok ölçü ve parolalar mevcut.
Eğitimci-Yazar Mustafa Uslu, kitabın hazırlanış amacını, "Pek çok konuda insanların iyiliğe, güzelliğe, huzura ve mutluluğa kapı aralamasına vesile olacak; hayatlarını güzelleştirecek ölçü ve parolaları içeren bu çalışmadaki gaye; başta Müslümanlar olmak üzere tüm insanlığa görev ve sorumluluklarını hatırlatıp bireysel, aile, sosyal, iş hayatlarındaki huzur ve mutluluklarına katkı sağlamaktır.” diyerek dile getiriyor.
Zengin bir içerikle ve başucu kitabı olabilecek niteliği ile okuyucunun istifadesine sunulan Cümle Kapısından Kalbe Girmek / Ölçüler ve Hikmetler; bilim, sanayi ve teknoloji alanlarında yaşanan her türlü büyük gelişmeye rağmen var olmaya devam eden iletişim dilinin iyi kullanılmaması, bencillik, çıkarcılık, duyarsızlık, görev ve sorumlulukların tam anlamıyla yerine getirilmemesi; bireysel hayatta, aile hayatında, sosyal hayatta, ticaret ve çalışma hayatında insanlar arasındaki ilişkilerde yaşanan pek çok olumsuzluk ve huzursuzluk için reçeteler sunulmaya çalışılmış ve ayırıcı özelliği ahlak olan insanın kendisine, ailesine, çevresine, insana ve insanlığa karşı maddi-manevi sorumluluklarını binlerce ölçü ve parolalarla hatırlatırken, Müslümanların da İslami değerleri içselleştirerek yaşamalarına kapı aralamayı hedefliyor.
Sayfa sayısı: 328
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786254400452
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 17.01.2023