Sultan 2. Abdülhamid Hanın Ulema ile Münasebetleri

%30 İNDİRİM
31.50 TL
Liste fiyati 45.00TL
3 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Yunus Emre Aydın

Sebil Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 600
Boyut: 13,5 x 21
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 14.11.2019

Sultan 2. Abdülhamid Hanın Ulema ile Münasebetleri AÇIKLAMASI

SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'IN - Siyâseti, Tesirleri, Hukûku, Müktesebaâtı- ULEMÂ İLE MÜNÂSEBETLERİ

Sevgili Okuyucu!

Sultan II. Abdülhamid Han, 33 yıl boyunca iç ve dış düşmanlarla çevrili bir ülkeyi sağ salim sâhile çıkarmanın mücâdelesini verirken yanında ona destekçi olan birçok mübarek zat (Şeyhler, âlimler, fikir adamları ilh.) var idi. İş bu eser; bu mübarek zatlarla Sultan II. Abdülhamid Han’ın münasebetlerine dair uzun soluklu bir çalışmanın eseridir.

Bu eserde kimler mi var;

Mevlevi Tekkesi, Nakşibendi Tarikatı, Hâlidi Tekkesi, Seyyid Taha-i Şemdini el-Geylani ve Tekkesi, Arvasi Ailesi ve Tekkeleri, Şeyh Seyyid Abdülhakim Arvasi, Şeyh Abdurrahman Tâhî ve Norşin Tekkesi, Şeyh Ali Haydar Ahiskavi, Şeyh Mahmud Es’ad Erbili, Hâlidî Tekkeleri, Şeyhi Zafir Şazeli Efendi, Ebul Hüda es-Sayyadi, Gümüşhanevi Hazretleri, Șeyh Siraceddin Hazretleri, Bediüzzaman Said Nursi, Șeyh Șerăfeddin Dağistănî, Șeyh Mustafa Hãki ve silsileleri, Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi, Elmalılı Hamdi Yazır, Şeyhülislam Cemâleddin Efendi, Şerif Hüseyin Efendi ve Sultan II. Abdülhamid Han’ın muhaliflerinden Cemâleddin Afğânî, Mehmet Akif Ersoy ve Muhammed Abduh ilh.

Rahmetli Üstad Kadir Mısıroğlu’nun takdirini kazanmış, değer verdiği kıymetli araştırmacı, Molla Yunus Emre Aydın’ın bu bâkir saha ile alakalı, kaynaklarla dolu eserini yayınlamaktan şeref duyuyoruz.
Sultan 2. Abdülhamid Hanın Ulema ile Münasebetleri hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER