Selahaddini Eyyubi ve Arslan Yürekli Rişar

%38 İNDİRİM
17.05 TL
Liste fiyati 27.50TL
1 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Walter von Schoen

Timaş Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 222 sayfa
Boyut: 13,5x19,5 cm
ISBN: 9789753628495
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 01.11.2018

Selahaddini Eyyubi ve Arslan Yürekli Rişar AÇIKLAMASI

Selahaddin′i Eyyubi, İslam dünyasında yetişen, ama Batılılarca da takdir edilen büyük bir kahraman. Diyebiliriz ki, gerek Doğulu, gerekse Avrupalı kalemler tarafından hayatı, kahramanlığı, zaferleri, hoşgörüsü en çok merak edilen, bu vesileyle romanlara, hikayelere, filmlere konu olan tarihi şahsiyetlerin başında bu büyük hükümdar gelmektedir.Selahaddin′i Eyyubi, kılıcıyla adalet dağıtırken, düşmanlarına karşı sergilediği örnek davranışlarla da Haçlı taassubuna darbe indiren adamdır.
Elinzdeki roman, böyle dörtbaşı memur bir kahramanın ibret dolu bir hikayesidir. Eserin ayırıcı bir özelliği de, Selahaddin′i Eyyubi′yi yabancı bir yazarın kaleme almış olmasıdır. İsmail Habib ve Cemil Meriç tarafından Türk okuyucularına tanıtılan Walter Scott, şöhreti günümüze kadar gelen ünlü bir ingiliz romancısıdır. O kadar ki, kendisine "Tarihi Romanın Babası" ünvanı verilmiştir.
Böyle güçlü bir yazarın kaleminden çıkan "Selahaddin′i Eyyubi ve Arslan Yürekli Rişar" benzerlerinden farklı bir roman olarak elinizde bulunmaktadır.
Selahaddini Eyyubi ve Arslan Yürekli Rişar hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER