RIHLE Dergisi 1Cilt 1,2,3,4. Sayılar

%30 İNDİRİM
30.24 TL
Üretici Liste Fiyatı 43.20₺
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

Kollektif

Rıhle Kitap

Puan Ver:
Son güncelleme: 19.12.2018

RIHLE Dergisi 1Cilt 1,2,3,4. Sayılar AÇIKLAMASI

Adını, ilim ِğrenmek amacıyla çıkılan yolculuklardan alan “Rıhle”, kendi zamanında Selef-i Salihin’in yolculuklarının izini sürmek amacıyla yola çıkmış bir dergidir. اekirdeğini Dâru’l-Hikme (Bilgi ve Hikmet Evi İlim Araştırma Kültür Derneği) kadrosunun oluşturduğu Rıhle, bir “ilim, kültür ve medeniyet dergisi” sıfatıyla, varisi bulunduğumuz muazzam ilim ve edep mirasının sadık bir öğrencisi olarak, modern zamanların “rıhle”sinin, ait olduğumuz değerlerin idrak ve ihyası istikametinde gerçekleştirilmesi gerektiği tesbitinden hareket etmektedir.

Modern zamanlarda İslam coğrafyasında yaşanan derin kimlik krizinin sebebini, ilim mirasımızla, kültürel birikimimizle ve medeniyet değerlerimizle irtibatımızın koparılmış olmasına bağlayan Rıhle, yaşamış olduğumuz zihnî ve kalbî travmanın, ancak bu irtibatın yeniden tesisiyle aşılabileceğini düşünmektedir.

Elinizdeki cilt, üç ayda bir yayımlanan ve “Varlığın anlamına, eşyanın hakikatine, kِklerimize” sloganıyla yola çıkan Rıhle dergisinin ilk 4 sayısını ihtiva etmektedir.
RIHLE Dergisi 1Cilt 1,2,3,4. Sayılar hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER