%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
300 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mukabele Sohbetleri

Mukabele Sohbetleri Elif Tekoğlu Lalegül Yayınları 9786050623970 Sohbet Dini Kitaplar

50.00

Üretici Liste Fiyatı: 100.00

  • %50

    İNDİRİM

Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Hamd; müminleri İslam ve iman nuru ile şereflendiren, bütün mahlûkatı insanın emrine veren Allâh’u Te‘âlâ’ya mahsustur.
Salat ve selam Rab’bimizin, “Seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.” buyurduğu iki cihan serveri Makamı Mahmud’un sahibi Muhammed Mustafa’nın (Sallellâhu Aleyhi ve Sellem) âlinin, ashabının ve ona tabi olanların üzerine olsun.
İslam âleminin Ramazan’ı şerif ayının girmesiyle beraber cemaatler halinde mukabele okumaları, bizlere bahşedilmiş bu mübarek günlerin ihya edilmesi açısından ayrı bir feyiz ve bereket kaynağıdır. Mukabelelerde yüce Kitabımızdan ayetlerin tefsir edilmesi, Kuran-ı Kerim’in anlaşılması açısından çok mühimdir.
Yüce Kitabımızda anlatılan; özellikle geçmiş ümmetlerin yaşantıları, yapmış oldukları hatalar, dünya hayatı ve sonrasında muhatap olunacak olaylar insanın eline sadece bir defa geçen ve telafisi olmayan ömür sermayesini doğru bir şekilde kullanılması açısından Ademoğluna ışık tutmaktadır. İmtihan için dünyaya gönderilmiş insanoğlunun bu imtihanı kazanması için gerekli tüm uyarılar, haramlar, helaller, şeytan ve nefse karşı alınacak önlemler Rab’bimiz tarafından Kur’an-ı Kerim’de bildirilmiştir.
Bu kitabın hazırlanmasındaki asıl gaye bir taraftan hatim yaparken diğer taraftan da okunmuş olan cüzlerdeki ayeti kerimelerde anlatılmak istenen ikaz ve nasihatlere değinerek, bunlardan ders çıkarabilmek ve hayatı bu çerçevede idame ettirebilmektir. Rab’bimiz okunan her ayeti kerimenin sırrına erebilmeyi, anlatılan hadiselerden ders çıkarabilmeyi ihsan eyleyip yapılacak sohbetlerin kalplere tesirini halk eylesin.
Âmin.
Sayfa sayısı: 240
Boyut: 17 X 24
ISBN: 9786050623970
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 21.04.2022