Kuranı Mübin ve Kelime Manalı Meal 2.Cild

Bedava Kargo
%47 İNDİRİM
45.58 TL
Liste fiyati 86.00TL
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Mahmud Ustaosmanoğlu

Ahıska Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 672
Boyut: 16,5 x 23,5 cm
ISBN:
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 19.08.2020

Kuranı Mübin ve Kelime Manalı Meal 2.Cild AÇIKLAMASI

Kur’ân-ı Mübîn ve Kelime Mânalı Meâl-i Âlîsi 2.cild

İçerdiği Sureler : 1- Nisâ Suresi (148-176) , 2-Mâide Suresi , 3-En'âm Suresi ,4-A'râf Suresi , 5- Enfâl Suresi, 6-Tevbe Suresi

Yıllardan beri sohbetlerimizi takip eden kardeşlerimizin malûmu vec­hile; eski deyimle “Kırık mana” olarak ifade edilen üslûb üzere Kur’ân-ı Kerîmin kelime kelime manasını açıklamak ve sonra toplu manayı çıkarmak âdetimiz olup, en büyük arzularımızdan biri de isteklileri tarafından bu usûlün öğrenilip öğretilmesiydi.

KİTABIMIZDA BULUNAN BAZI ÖZELLİKLER:

1-Öncelikle kitabımız kırık mana terkîbi ve toplu mana üslûbü üzere yazılmış ilk eser olma özelliğini taşımaktadır.

2- Meâlin metninde geçen (,) virgüller metinle alâkalı olup parantez içlerinde bulunan virgül­ler ise metinle alâkalı olmayıp, metnin parantezle birlikte okunmasına göre yerleştirilmiştir. Ancak bazı yerlerde tefsir ve izah mahiyetli getirildiği de olmuştur ki, bunlar okuyucularımızın nazarı dikkatinden kaçacak şeyler değildir.

3- Âyet-i kerîmelerde geçen kelime veya cümlelerin farklı fakat vaz­ge­çi­le­me­ye­cek derecede güçlü manaları mevcutsa; o zaman ikinci veya üçüncü manalar, bölü (/) işaretiyle metinde farklı yazı şekliyle (renkli ve eğik olarak) belirtilmiştir.

Bu farklı manalar bazen bir kelimenin, bazen de bir cümlenin ikinci veya üçüncü manası ola­bilir. Bundan dolayı dikkatli okunulması durumunda anlaşılması zor olmayacaktır.

4- Sûrelerin başlarında iniş yerlerini belirtmek için zikredilen Mekkî/­Medenî ifadeleri bazı yerlerde Kur’ân-ı Kerîm hattında yazılı olan ifadeden farklı görülebilirse de, bu bir gaflet eseri olmayıp, tefsirlerde ağır basan görüşlere dayanmaktadır.
Toplam 2 yorum
İsimsiz
Bu kuranı kerimin iki cildini aldım çol iyi hazırlamış ayetlerin nuzul sebebi ve ilgili hadisi şerifler arapça metinleri ile verilse ve önemli yerlerde biraz daha açoklama yapılsa daha iyi olur inşallah diğer ciltleridabırsızla bekliyorum Allah sizden ebeden razı olsun kardeşlerim (08.12.2019 21:39:36)
İsimsiz
Bu kuranı kerim mealini aldım çok güzel mana verilmiş içinde ayetlerle alakalı hadisi şeriflerde arapça metni ile verilse idi çok iyi olurdu diğer ciltlerin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum Allah sizlerden ebediyen razı olsun inşallah (30.11.2019 23:35:17)
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER