Kocaelili Alimler

%35 İNDİRİM
14.95 TL
Üretici Liste Fiyatı 23.00₺
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

Kollektif

Ensar Neşriyat

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 320
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786057619235
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 10.06.2022

Kocaelili Alimler AÇIKLAMASI

Tarihin akışı içinde milletler, yaşadıkları dönemin şartları ve birikimine göre eserler vücuda getirirler. Bu eserler mevcut birikimi ortaya koyduğu gibi, daha ileriye götürmeyi hedefleyen fikirler ve görüşleri de ihtiva eder. Sonraki nesiller tarafından devralınan bu tarihi ve kültürel birikim doğru biçimde anlaşılır ve değerlendirilebilirse, devralınanı daha üst basamaklara taşımak mümkün olur. Bu yolla milletlerarası kültürel yarışta yer almak, rekabet etmek, hatta öne geçmek mümkün olabilir.

Böyle bir kültürel terakkinin ilk adımı toplumu bu birikimle buluşturmaktır. Milletlere ait dinî, tarihi ve kültürel mirası oluşturan eserler, o milletin hafızasını meydana getirir. Gerçek kimliğini, benliğini, kültürünü tanımak bu kültürel mirasla buluşmakla sağlanabilir.

Kocaelili Âlimler adlı çalışmamız böyle bir anlayışın, hassasiyetin ve kaygının eseridir. Kocaeli şehrinde doğmuş, yaşamış ve bu topraklarda hizmet etmiş, eser telif etmiş bazı ilim adamları ve onların bazı eserleri bu çalışmada hem ilim çevresinin hem de toplumumuzun dikkatlerine sunulmuştur. Elbette bu çalışmaya konu edilen isimlerin dışında daha nice isimler de bulunmaktadır. Bu eser, bir başlangıç ve ilk adım çalışması niteliğindedir.
Kocaelili Alimler hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER