Hulasatül Beyandan Seçme Sureler

%50 İNDİRİM
35.00 TL
Üretici Liste Fiyatı 70.00₺
Aynı gün içinde kargo

Listelerine Ekle

Konyalı Mehmet Vehbi Efendi

Maruf Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 520
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786056958151
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 22.06.2022

Hulasatül Beyandan Seçme Sureler AÇIKLAMASI

Hulasatül Beyan fi Tefsiril Kuran isimli tefsir, Konyalı Mehmet Vehbi Efendi tarafından dirayet metoduyla kaleme alınan yakın, zamanda telif edilmiş eserlerden biridir.
Müellif, eserin telifi sırasında, Fahreddin er-Râzî’nin Mefâtîhu’l-ğayb, Ebu’s-Suûd Efendi’nin İrşâdü’l-Akli’s-Selim ilâ Mezâya’l-Kitâbi’l-Kerîm, Beyzâvî’nin Medârikü’t-Tenzîl ve Hakâiku’-Te’vîl, Hâzin’in Lübâtü’t-Te’vîl, Nizâmeddin en-Nîsâbûrî’nin Garâibü’l-Kur’ân ve Reğâibü’l-Furkân, Ni’metullah b. Mahmûd en-Nahcuvânî’nin el-Fütûhâtü’l-İlâhiyye ve’l-Mefâtîhu’l-Ğaybiyye, Sıddîk Hasan Han’ın Fethu’l-Beyân fi Makâsıdi’l-Kur’ân isimli eserlerinden faydalanılmıştır.
Dokuz ayrı tefsir kitabından süzülerek hazırlanmış olan eser, bu bağlamda tefsir külliyatının bir özeti mahiyetindedir. Uzun süredir baskısı bulunmadığı için insanların istifadesinden uzak kalan eser, öncelikli olarak insanların daha çok rağabet ettigi seçme surelerden oluşacak şekilde, eserin dil özelliklerine müdahalede bulunulmadan günümüz Türkçesine sadeleştirildi.
Eserden istifadeyi arttırmak için sûrelerin evveline sûre hakkındaki genel bilgiler, sûrenin faziletleriyle alakalı rivayetler ve detaylı sebeb-i nüzüller ilave edildi. Bunlarla beraber ayet-i kerimelerin kırık manaları ve toplu manaları da eklendi.
Yayımlanan bu eser 30.cüz ve Fatiha Sûresini ihtiva etmektedir.
Hulasatül Beyandan Seçme Sureler hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER