%100 Güvenli Alışveriş
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
İade Garantisi
%100 Orjinal Ürünler
400 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA
Kapıda Ödeme
400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Hulasatül Beyandan Seçme Sureler

Hulasatül Beyandan Seçme Sureler Konyalı Mehmet Vehbi Efendi Maruf Yayınevi 9786056958151 Tefsir Dini Kitaplar

75.00

Üretici Liste Fiyatı: 150.00

  • %50

    İNDİRİM

  • Hızlı Kargo

    Aynı gün içinde kargo

  • Paylaş
Hulasatül Beyan fi Tefsiril Kuran isimli tefsir, Konyalı Mehmet Vehbi Efendi tarafından dirayet metoduyla kaleme alınan yakın, zamanda telif edilmiş eserlerden biridir.
Müellif, eserin telifi sırasında, Fahreddin er-Râzî’nin Mefâtîhu’l-ğayb, Ebu’s-Suûd Efendi’nin İrşâdü’l-Akli’s-Selim ilâ Mezâya’l-Kitâbi’l-Kerîm, Beyzâvî’nin Medârikü’t-Tenzîl ve Hakâiku’-Te’vîl, Hâzin’in Lübâtü’t-Te’vîl, Nizâmeddin en-Nîsâbûrî’nin Garâibü’l-Kur’ân ve Reğâibü’l-Furkân, Ni’metullah b. Mahmûd en-Nahcuvânî’nin el-Fütûhâtü’l-İlâhiyye ve’l-Mefâtîhu’l-Ğaybiyye, Sıddîk Hasan Han’ın Fethu’l-Beyân fi Makâsıdi’l-Kur’ân isimli eserlerinden faydalanılmıştır.
Dokuz ayrı tefsir kitabından süzülerek hazırlanmış olan eser, bu bağlamda tefsir külliyatının bir özeti mahiyetindedir. Uzun süredir baskısı bulunmadığı için insanların istifadesinden uzak kalan eser, öncelikli olarak insanların daha çok rağabet ettigi seçme surelerden oluşacak şekilde, eserin dil özelliklerine müdahalede bulunulmadan günümüz Türkçesine sadeleştirildi.
Eserden istifadeyi arttırmak için sûrelerin evveline sûre hakkındaki genel bilgiler, sûrenin faziletleriyle alakalı rivayetler ve detaylı sebeb-i nüzüller ilave edildi. Bunlarla beraber ayet-i kerimelerin kırık manaları ve toplu manaları da eklendi.
Yayımlanan bu eser 30.cüz ve Fatiha Sûresini ihtiva etmektedir.
Sayfa sayısı: 520
Boyut: 17 x 24
ISBN: 9786056958151
Kağıt kalitesi: Şamua Kağıt
Son güncelleme: 19.01.2023