Hadislerde Rukye

%30 İNDİRİM
16.80 TL
Liste fiyati 24.00TL
3 Gün içinde Kargo

Listelerine Ekle

Veli Atmaca

Rağbet Yayınları

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 358
Boyut: 13,5 x 21
ISBN: 9786054074372h
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 17.04.2019

Hadislerde Rukye AÇIKLAMASI

Elimizdeki çalışmanın ilk kısımlarında, İslam öncesi Araplar’da hastalıklar için alınan önlemlere veya ferdin hatalanması sonucunda şifa için başvurulan çarelere atıflar yapılmıştur.

Hz. Peygamber, insanları, her ne sebeple olursa olsun şirkten uzak tutmayı gaye edinerek, kavramsal olarak ayrı olsa da kendisine tebliğ ettiği ilahi dinin ve vahyin ışığında “Rukye” (okuyarak tedavi) geleneğini, bazı ayet ve surelerle ya da bunlara uygun şahsi dua lafızlarıyla yenilenmiş, tabir caiz ise, cahiliye Rukye’sini arıtmıştır.

Bunu yaparken, insanların geleneksel “Rukye” ibarelerini de kontrol etmiş; bir kısmının devamına izin verirken bazılarını da yasaklamıştır.

Genel olarak dolaylı deskriptif yöntemle Hadislerde Ruhye’nin incelendiği bu çalışmada, özellikle Hz. Peygamber’in duasına başvuranların bir hayli çok olduğu ve O’nun duasının kabulu anlamında müsbet neticeler alındığı görülmektedir. Bunula birlikte birçok sahibinin de rukye yaptığı tespit edilmiş olup, rukye yaptığı bildirilen hastalıkların türlerine göre de bir tasnif sunulmuştur.
Hadislerde Rukye hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

İLGİLİ ÜRÜNLER