Evvel Giden Ahbaba Selam Olsun

%21 İNDİRİM
11.85 TL
Üretici Liste Fiyatı 15.00₺
Ürün stoklarımızda bulunmamaktadır.

Listelerine Ekle

Aynur Mısıroğlu

Sebil Yayınevi

Puan Ver:
Sayfa sayısı: 160
Boyut: 14 x 21
ISBN: 9789755800523
Kağıt kalitesi: Kitap Kağıdı
Son güncelleme: 15.12.2020

Evvel Giden Ahbaba Selam Olsun AÇIKLAMASI

Aziz Okuyucu!..
Nasıl bazı nebatlar, varlık ve mahiyetlerini, cömert tabiat şartları sayesinde iktisab edebildikleri halde, diğer bazıları hayatta kalabilmek için kendilerini ihata eden menfiliklere daimi bir mücadeleye mecbursa, insanlarda aynen öyledir.

Benim bu eserde hayat hikayelerinden bir kısmını naklettiğim merhume dostlarım da aynen çöl bitkileri gibi, islami hüviyetlerini, kendilerini kuşatan pekçok menfilikle canhıraş bir cidal sayesinde tesis edebilmişlerdir.Daima kötülüğü emreden nefsin meyelanını tahrik eden binbir ictimai ve menfi telkine rağmen hayatta müstakim bir yol tutabilmek peygamber lisanı ile "Cihad-ı Ekber" olarak ifade edilmiş olduğuna nazaran en büyük bir kahramanlıktır!..

Onlar tevazu ve mahviyyetkarlıkları sebebiyle pek az tanınmakta olsalar da farik ve mümeyyiz vasıfları böyle bir 'sessiz kahramanlıktır'.

Bu eser benim bu vasıflarıyla hatırlamak ve hatırlatmak istediğim merhume dostlarıma karşı vicdani bir vefa hissi kadar, aynı zamanda bu kahramanlığın bir kısım gençlerimiz için örnek ittihaz edilmesini temin maksadıyla yazılmıştır.
Aynur Mısıroğlu
Evvel Giden Ahbaba Selam Olsun hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol.
İsimsiz (Kendi isminizle yorum yapmak için sisteme giriş yapınız

YAZARIN DİĞER ESERLERİ

İLGİLİ ÜRÜNLER