Kategoriler

Anket

Kitap okumak insana ne kazandırmaktadır?
Toplam oy: 1332 Sonuçlar

En Çok Gezilenler

» Dini Kitaplar » Kültür »

Tavsiye Et Yazdır

Puan Ver ;

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5


Paylaş
Tweetle
Hemen Kargo Bedava Kargo

İHYAU ULUMİDDİN TK

İmam-ı Gazali Merve Yayınevi
 • Piyasa Fiyatı :
  KDV Dahil %50 İndirimli Fiyatı :
 • 180.00 TL
  90.00 TL
Kağıt kalitesi: 1.Hamur Beyaz Kağıt
Boyut: 17 x 24 Cm

Ürün Açıklaması;

MÜTERCİM ALİ ASLAN AYDIN

Allah'ı unutanları, Allah'ın unutacağı Kur'anî bir düstürdur. Bu bakımdan unutanların unutulacağı bir dünyada, unutulanların inzârı/uyarılmaları vazifesi, pek tabiidir ki İslâm davasının mümessillerince deruhde edilecektir. Nitekim güzel ahlâkı tamamlamakla görevli bir peygamberin ümmeti içerisinde, bu vazifeyi deruhde etmiş, sadece müslümanlara değil, gayri müslimlere dahi güzel ahlâkın fikren ve amelen bir numûne-i imtisali olmuş nice İslâm âliminin yetiştiği ve bu âlimlerin gerek sözleriyle, gerekse eserleriyle insanlığı İslâm'ın pak ve temiz yoluna irşad ederek insanlığın vicdanında müstesna bir mevkii işgal ettikleri de tarihen sabit bir hakikattir.

İşte şu anda tanıtımını okuduğunuz İhya-i Ulûm'id-Din (İslâmî İlimlerin Canlandırılması) adlı kıymetli eserin müellifi olan bu mümtaz âlim hayatının, görüşlerinin ve eserlerinin anlatıldığı bölümde de görüleceği üzere devasa bir külliyatın sahibidir ve İhya-i Ulûm'id-Din adlı eserinin bu külliyat içerisinde müstesna bir mevkii ihraz ettiği de bir vakıadır.

Âdeta tek başına tüm İslâmî ilimlerin bir ansiklopedisi mahiyetindeki bu esere olan ihtiyacın öneminin idrakinde olan yayınevimiz, sizlerin istifadesine sunmuş.
 • Cumali Ömeroğlu   -  28 Mayıs 2010

  İSLAM ALEMİNİN EN BÜYÜK ALİM VE EVLİYALARINDAN İMAM-I GAZALİ HAZRETLERİNİN YAZMIŞ OLUDĞU ESER İHYAY-U ULUMİDDİN. Bütün alimlerin tavsiye ettiği bu şahane 4 ciltlik eser o kadar güzel ki. Güzelliğini anlamak içinb sadece ilk cildinin ilim bahsini okumak yeter. Herşey o kadar güzel anlatılmış ki. Ayetler, hadisler, evliyanın o güzelim sözleri. İmkanı olan kardeşlerimizn mutlaka evlerine almalaırı isterim. BU güzel eser mutlaka evlerimizde bulunmalı. vesselam.

 • İbrahim Soydemir   -  14 Nisan 2011

  Bu eserin ilk iki cildi evimde var bilgili bir alim tanıdığım bana tavsiye etmişti.her evde bulunması gereken cinsten, çok iyi okuyup anlamamız gereken bir eser,konular ayetlerden hadislerden örnekler ışığında anlatılıyor (aynı "kalplerin keşfi" adlı eserindeki gibi)yazılar büyük puntolarla yazılmış,Gazali çok büyük bir alim, ilimde "kutup" olarak nitelendirilir.Eserin kapağı çok sağlam,sanırım suni deri,camilerde de raslıyorum bu esere, Çok kaliteli bir eser olmasına rağmen fiyatı 50 lira civarı olması daha uygun olurdu,piyasada daha kaliteli baskılarını araştırmanızı öneririm,sizden sonrakilere daha kaliteli bir eser bırakmış olursunuz böylelikle

4 ay 4 x 22.50 TL Toplam: 90.00 TL
Tek Çekim 1 x 90.00 TL Toplam: 90.00 TL

Üye Girişi

Duyurular

50TL ve Üzerine Kargo Bedava